آموزشگاه زبان انگليسي ايران اروپا آموزشگاه زبان انگليسي ايران اروپا .

آموزشگاه زبان انگليسي ايران اروپا

آزمون آيلتس (IELTS) - ايران اروپا

آزمون آيلتس (IELTS)، آزموني است براي سنجش مهارت‌هاي زباني غير انگيسي زبانان

آزمون آيلتس توانايي افرادي را كه مايلند از زبان انگليسي براي كار و يا ادامه تحصيل استفاده كنند مي سنجد.

نمره IELTS شما، نمايانگر توانايي شما در بكارگيري زبان به منظور برقراري ارتباط در محيط هاي اجتماعي، كاري و آكادميك است.

يكي از ملاك‌هاي اصلي بسياري از كالج‌ها، دانشگاه‌ها، صنايع و سازمان‌هاي دولتي در بريتانيا، ايرلند، كانادا، آفريقاي جنوبي، استراليا و نيوزيلند براي ارزيابي شايستگي افراد، نمره آيلتس آنها است.

وب سايت اصلي آزمون IELTS
آزمون IELTS در دو دسته بندي يا ماژول عمومي (General) و آكادميك (Academic) برگزار مي‌شود.

مدل آكادميك، توانايي شما را در استفاده از زبان انگليسي در سطوح تحصيلي كارشناسي و تحصيلات تكميلي مي سنجد. پذيرش براي بسياري از دانشگاه‌ها و كالج‌ها براساس نتايج اين امتحانات است.

مدل عمومي آزمون آيلتس (IELTS) توانايي شما را در بكارگيري زبان انگليسي در موقعيت هاي كلي‌تر كاري و اجتماعي ارزيابي مي‌كند.

اگر تمايل داريد براي تكميل تحصيلات متوسطه يا كسب تجارب كاري و آموزشي كه مدرك محور نيستند به كشورهاي انگليسي زبان سفر كنيد، مدل عمومي (IELTS General) براي شما مناسب تر است.

مدرك آيلتس جنرال همچنين براي اشخاصي كه قصد مهاجرت به استراليا، كانادا و يا نيوزيلند را دارند الزامي است. اين مدل در تمامي مراكز برگزاري امتحانات IELTS ارائه نمي‌شود.

بخش گفتگو (SPEAKING)
مصاحبه داوطلبان در اين بخش از آزمون آيلتس (IELTS) بين ۱۱ تا ۱۴ دقيقه به‌ طول مي‌‎انجامد كه داوطلب به سوالات مطرح شده از سوي فرد آزمون گيرنده پاسخ خواهد داد.

اين مصاحبه ضبط‌ مي‌شود و شامل سه قسمت است.

در بخش اول مصاحبه، داوطلب به‌ سوالات عمومي و شخصي در مورد محل ‌زندگي‌، وضعيت خانوادگي، شغلي و همينطور علايق خود پاسخ خواهد داد. اين بخش حدود ۴ تا ۵ دقيقه است.
در بخش دوم، به داوطلب موضوعي كه بر روي يك كارت نوشته شده ‌است، داده شده و از وي خواسته مي‌شود تا به مدت دو دقيقه در مورد آن موضوع صحبت كرده و نظر و عقيده خود را اظهار كند.
در بخش سوم، داوطلب وارد بحثي چهار تا پنج‌ دقيقه‌اي با آزمون گيرنده مي‌شود كه محور آن به‌ نوعي به موضوع مورد بحث در كارت مربوط است. اين بخش ارتباط موثر داوطلب در زبان انگليسي را مي سنجد و رواني در صحبت (Fluency) و درستي ساختاري (Accuracy) او را بررسي مي كند.
سه بخش اول آزمون (شنود، خواندن و نوشتن) به ترتيب ذكر شده در يك روز و معمولاً بدون استراحت برگزار مي‌شود. بخش گفتگو (Speaking) ممكن است بر حسب قوانين مركز، قبل يا بعد از بخش‌هاي ديگر آزمون برگزار شود.

بخش شنيداري (LISTENING)
بخش شنيداري (Listening) آزمون آيلتس (IELTS) از چهار قسمت تشكيل شده كه هر يك شامل 10 سوال است.

سوالاتي كه در اختيار داوطلبين گذاشته مي‌شود شامل سوالات چند گزينه‌اي، سوالاتي با پاسخ‌هاي كوتاه، تكميل جملات، خلاصه نويسي، نامگذاري نقشه‌ها و نمودارها و مطابقت سازي است.

داوطلبين فقط يكبار مي‌توانند اين بخش را بشنوند و در همان زمان بايد به سوالات پاسخ دهند.

بعد از پايان اين بخش، داوطلبان مي‌توانند 10 دقيقه استراحت كنند.

بخش درك مطلب (READING)
اين بخش از آزمون آيلتس (IELTS) به دو صورت ارائه مي شود: يك بخش براي آيلتس عمومي (General) و ديگري براي آيلتس آكادميك (Academic) كه هر يك شامل سه بخش و در مجموع چهل سوال مي شوند.

قسمت اول به نيازهاي ابتدايي و اساسي زبان انگليسي مربوط مي شود، در حالي كه قسمت‌هاي بعد دشوارتر هستند. داوطلبان براي تكميل هر بخش، به 20 دقيقه زمان نياز دارند.

مدل آكادميك (Academic)
سوالات مدل آكادميك ممكن است شامل مدل‌هاي متنوعي از جمله چند گزينه اي، شناسايي اطلاعات، شناسايي نظرات نويسنده، وصل كردن اطلاعات، كامل كردن خلاصه ها و يادداشت ها، وصل كردن سر تيترها به متون، يافتن انتهاي جملات، كامل كردن جداول، نمودارها و سوالاتي با پاسخ هاي كوتاه باشند.

اين متون از كتابها، ژورنال ها، روزنامه ها و مجلات استخراج شده اند و براي مخاطب عام نوشته شده اند. تمامي مطالب از موضوعات عمومي و غير تخصصي استخراج شده اند و موضوعات جالبي را در بر مي‌گيرند كه مشخصاً براي داوطلبان مايل به تحصيل در دوره هاي كارشناسي و تحصيلات تكميلي مناسب و كاربردي هستند.

اگر متون حاوي اصطلاحات تخصصي باشند، واژه نامه اي كوتاه و ساده در اختيار داوطلبان قرار خواهد گرفت.

مدل عمومي (General)
قسمت اول مدل جنرال ممكن است شامل دو يا سه متن كوتاه يا چندين متن كوتاه تر باشد. قسمت دوم شامل دو متن مي شود و در قسمت سوم يك متن بلند وجود دارد.

سوالات اين بخش ممكن است چند گزينه اي، شناسايي اطلاعات، شناسايي نظرات نويسنده، وصل كردن اطلاعات، كامل كردن خلاصه ها و يادداشت ها، وصل كردن سر تيترها به متون، يافتن انتهاي جملات، كامل كردن جداول، نمودارها و سوالاتي با پاسخ هاي كوتاه باشند.

در هنگام انتقال پاسخ ها به پاسخ نامه، داوطلبان بايد مراقب اشتباهات ساختاري و املايي خود باشند. تمامي سوالات، يك نمره‌اي هستند.

داوطلبان مي بايست پاسخ هاي خود را در مدت زماني كه در اختيارشان گذاشته مي شود به پاسخ نامه انتقال دهند. زمان اضافه‌اي در اختيار داوطلبان قرار داده نخواهد شد.

بخش نوشتاري (WRITING)
بخش نوشتاري (Writing) در آزمون آيلتس (IELTS) نيز شامل دو مدل آكادميك (Academic) و عمومي (General) است كه هر يك شامل دو قسمت هستند.

براي اين بخش از آزمون، يك‌ ساعت زمان در نظر گرفته شده است كه داوطلبان در آن مدت مي بايست دو موضوع را به رشته تحرير درآورند.

در هر مدل، داوطلب بايد 20 دقيقه براي قسمت اول (150 كلمه) و 40 دقيقه براي قسمت دوم (250 كلمه) وقت دارد.

پيشنهاد مي‌شود كه داوطلبان بيست‌ دقيقه اول را به نوشتن متن اول با حداقل ۱۵۰ واژه اختصاص داده و چهل دقيقه باقي‌مانده را صرف پاسخ به سوال دوم با حداقل ۲۵۰ واژه كنند. به پاسخ‌هايي كه كمتر از اين‌ ميزان واژه داشته‌ باشند نمره كامل داده نخواهدشد.

در موضوع اول، به داوطلب يك جدول يا نمودار داده شده و از او خواسته مي شود تا اطلاعات نمايش‌ داده شده در جدول را با جملات خود توضيح دهد.

موضوع دوم، در قالب يك سوال از داوطلب خواهد خواست تا نظر يا عقيده موافق يا مخالف خود را نسبت به يك مسئله بيان كند.

نمرات آزمون
نمره هر بخش از امتحان، بين صفر تا ۹ است.

نمره كلي امتحان با معدل گيري از نمره چهار بخش امتحان محاسبه شده و در هنگام اعلام نتيجه، نمره مربوط به هر يك از چهار مهارت نيز اعلام مي‌شود.

آزمون‌هاي آزمايشي آيلتس (ماك آيلتس)
آزمون آيلتس (IELTS) آزموني رسمي بوده و برگزاري آن صرفا در مراكز اصلي و مورد تاييد انجام مي‌شود.

با اين وجود، بعضي از مراكز آموزشي از جمله دپارتمان آيلتس موسسه زبان ايران اروپا براي آشنا كردن دانشجويان خود را مراحل و حال و هواي آزمون آيلتس، اقدام به برگزاري آزمون‌هاي آزمايشي آيلتس يا به اصطلاح ماك مي‌كنند.

شركت در آزمون‌هاي ماك آيلتس، فرصتي فوق العاده است تا خود را در شرايط يك آزمون واقعي آيلتس قرار داده و سطح دانش و آمادگي خود را نيز براي چنين امتحاني محك بزنيد.

آزمون‌هاي IELTS Mock در آموزشگاه زبان ايران اروپا به صورت منظم برگزار مي‌شوند.

 

 

 

ثبت نام آزمون ماك آيلتس


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۸:۵۲:۰۰ توسط:ايران اروپا موضوع: نظرات (0)

دوره هاي گروهي آيلتس (IELTS) - ايران اروپا

دوره هاي آيلتس گروهي موسسه ايران اروپا حاصل سال‌ها كار برترين اساتيد IELTS كشور و به كار گيري اساتيد خبره و كارآمد در اين آزمون است.

در اين دوره شيوه ها و نكات هر 4 مهارت اصلي آزمون IELTS به طور كامل تدريس شده و زبان آموزان پس از طي كامل دوره مي‌توانند به نمره مد نظر خود برسند البته مشروط بر اينكه سطح زبان عمومي ايشان با نمره مد نظر تطابق داشته باشد.

در اين كلاس‌ها در 48 جلسه، روي هر چهار مهارت اصلي صحبت كردن (Speaking)، گوش كردن (Listening)، خواندن (Reading) و نوشتن (Writing) با رويكرد گرفتن بهترين نتيجه كار شده و تمامي تكنيك‌ ها و نكات لازم براي گرفتن نمره هر چه بالاتر در آزمون آيلتس به شما آموزش داده خواهد شد.

شركت در دوره آيلتس (IELTS) و كلاس هاي جانبي ديگر در موسسه ايران اروپا، نه تنها چگونگي امتحان دادن را به شما آموزش داده بلكه باعث مي‌شود نمره آيلتس شما به طور متوسط بين 0.5 تا 1 نمره بالاتر رود.

كتاب‌ها و منابع دوره آيلتس:
منابع اصلي آموزشي در دوره هاي آيلتس (IELTS)، جزوه‌هاي تخصصي تهيه شده توسط دپارتمان آزمون هاي بين المللي موسسه ايران اروپا هستند.

اين جزوه‌ها از بيشتر از 200 عنوان كتاب معتبر دوره هاي آيلتس تهيه شده‌اند. بعضي از اين منابع كتاب‌هاي Collin’s، Barron، New Insight on IELTS و Focus on IELTS هستند.

از آنجا كه منابع بين المللي آيلتس همواره در حال تغيير و به روز شدن هستند، اين جزوه‌ها نيز ماهي يك بار با توجه به تغييرات منابع بين المللي، به روز رساني مي‌شوند.

در كنار جزوه‌هاي اصلي، از سري كتاب هاي Cambridge IELTS هم براي ارزيابي مستمر وضعيت شما استفاده مي‌شود.

تعداد نفرات و تعداد جلسات دوره:
دوره گروهي آيلتس با حداقل 5 نفر و حداكثر 12 نفر تشكيل مي‌شود.

تعداد جلسات دوره نيز شامل 48 جلسه 90 دقيقه‌اي كلاس اصلي به علاوه 30 جلسه كلاس هاي جانبي رايگان است.

كلاس‌ها و خدمات رايگان جانبي دوره آيلتس:
تمامي زبان آموزان دوره IELTS ميتوانند در كنار كلاس اصلي خود تا سقف 30 جلسه از كلاس هاي جانبي موسسه شامل 15 عنوان از جمله بحث آزاد، گرامر و…. به صورت كاملا رايگان استفاده نمايند. اين كلاس ها تاثير بسزايي در ارتقاء سطح زبان عمومي متقاضيان اين آزمون گذاشته و به راحتي سطح نمره دانشجويان را بين 0.5 الي 1 نمره افزايش خواهد داد.

جهت آشنايي با سرفصل‌هاي كلاس هاي جانبي، اينجا كليك كنيد.

مدرسين دوره‌ آيلتس:
تمامي مدرسين دوره هاي IELTS داراي حداقل 8 سال سابقه مفيد فقط در زمينه تدريس اين آزمون هستند و و اكثر قريب به اتفاق اين اساتيد داراي مدرك دكترا آموزش زبان انگليسي مي باشند.

با افتخار اعلام ميكنيم كه اكنون ايران اروپا داراي قوي‌ترين نيروهاي انساني در زمينه آزمون IELTS بوده و اين امر موجب شده بالغ بر 90 درصد متقاضيان به نمره مد نظر خود دست يابند.

سطح مورد نياز و نحوه تعيين سطح و ثبت نام در دوره آيلتس:
سطح شما براي شركت در دوره هاي تكنيك IELTS كاملا تابع نمره مد نظر شما به شرح زير خواهد بود:

نمره مد نظر حداقل سطح مورد نياز
5 (ACADEMIC & GENERAL) Intermediate
6 (ACADEMIC & GENERAL) Upper-Intermediate
7 (ACADEMIC & GENERAL) Advanced
در صورتي كه سطح شما با نمره مورد نظرتان متناسب است، مي‌توانيد وارد كلاس هاي آمادگي براي ازمون ايلتس (IELTS) شويد. در غير اين صورت، بايد در كلاس هاي Pre IELTS شركت كرده تا سطح دانش انگليسي شما به ميزان مورد نياز برسد.

از آنجا كه 10 نفر سوپروايزر به صورت تمام وقت در شعبه مركزي مشغول به فعاليت هستند، تعيين سطح و مشاوره رايگان همه روزه از شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9:30 صبح تا 8:30 شب به صورت شفاهي و رايگان انجام شده و پس از تعيين سطح، زبان آموزان مي‌توانند اقدام به ثبت نام كنند.

آشنايي با آزمون آزمايشي آيلتس (IELTS Mock):
از آنجا كه شركت در آزمون هاي آزمايشي تاثير فراواني در موفقيت در آزمون اصلي خواهد داشت شركت در اين آزمون‌ها مي‌تواند بسيار سرنوشت ساز باشد. به علاوه هر چه قدر محيط و شيوه برگزاري اين آزمون به آزمون اصلي نزديكتر باشد مي‌تواند از تنش و استرس متقاضيان در آزمون اصلي بكاهد. در همين راستا در آموزشگاه ايران اروپا هر ماه دو بار آزمون آزمايشي آيلتس (IELTS Mock) برگزار مي‌كنيم.

با جرات عنوان مي‌كنيم اين آزمون كاملا منطبق با شرايط آزمون اصلي است چون:

1- تمامي سوالات از خارج از كشور و از منابع معتبر خريداري شده كه كاملا استاندارد بوده و شما هرگز اين سوالات را در هيچ كجا مشاهده نكرده‌ايد (سوالات Unseen هستند).

2- موسسه ايران اروپا تنها موسسه‌اي است كه سالن اختصاصي جهت آزمون هاي آزمايشي در نظر گرفته و حتي ميز و صندلي‌هايي كه در اين سالن به كار رفته دقيقا همان است كه در آزمون اصلي تجربه خواهيد كرد.

3- هدست‌هاي به كار رفته در آزمون Listening داراي بالاترين كيفيت ممكن و دقيقا همان هدست‌هاي آزمون اصلي شما خواهند بود.

4- ممتحن‌هاي آزمون هاي آزمايشي آيلتس از برترين و با سابقه ترين مدرسين IELTS كشور هستند كه در كنار آزمون تمامي متقاضيان را به نحو احسن راهنمايي خواهند كرد.

5- از آنجا كه عمده ضعف متقاضيان شركت در اين آزمون مهارت Writing بوده و هميشه براي تمامي شركت كنندگان در اين آزمون دغدغه اصلي است، برگه Writing در روز آزمون شفاهي در حضور خود متقاضي به مدت 40 دقيقه تصحيح، كليه اشكالات به زبان آموز ارائه و نكات لازم تدريس مي‌گردد.

6- صوت آزمون شفاهي و پاسخنامه هاي READING,LISTENING,WRITING در پروفايل اختصاصي متقاضي بارگذاري خواهد شد تا بتواند اشكالات خود را مشاهده كرده و برطرف نمايد.

جهت ثبت نام در اين آزمون نيازي به مراجعه حضوري نخواهيد داشت و از طريق مراجعه به سايت موسسه ميتوانيد ثبت نام و روز آزمون خود را مشخص نماييد.

آشنايي با آزمون آزمايشي آيلتس
ثبت نام در ازمون آزمايشي آيلتس
سوالات متداول در مورد آزمون آيلتس
تجربه ما از سال‌ها برگزاري دوره هاي آيلتس (IELTS) نشان داده كه اصلي‌ترين دغدغه‌هاي زبان آموزان بيشتر در مورد زمان مورد نياز و نمره‌شان است. با هم مرور مي‌كنيم:

چقدر طول مي‌كشد آيلتس بگيرم؟ چقدر بايد براي مطالعه وقت بگذارم؟
همه چيز بستگي به دانش زباني و نمره مورد نظر شما دارد. زماني كه آماده شركت در دوره اصلي آيلتس هستيد، به 48 جلسه گروهي يا 24 جلسه خصوصي نياز داريد (سرعت كار در كلاس‌هاي خصوصي آيلتس يك و نيم تا دو برابر كلاس هاي گروهي است). زماني كه لازم است براي مطالعه و شركت در كلاس بگذاريد بستگي به سطح شما، نمره مورد نظر شما و زمان‌هاي شما دارد. براي اطلاعات بيشتر، حتما با متخصصان ما مشورت كنيد!

آيا كلاس فشرده پنج روز در هفته خوب است؟
از آنجا كه به ازاي حضور در هر جلسه كلاس لازم است سه تا چهار ساعت هم درس بخوانيد، هر روز كلاس آمدن معمولا باعث خستگي شما شده و كنترل كار را از دست شما خارج خواهد كرد. واقعيت اين است كه برگزاري چنين كلاس‌هايي از نظر اقتصادي براي موسسات خوب است اما لزوما باعث به بهبود عملكرد شما منجر نخواهد شد.

چقدر طول مي‌كشد نمره آيلتس براي من ارسال شود؟
از زمان شركت در آزمون، حدود 2 دو هفته طول مي‌كشد تا نتايج براي شما ارسال شود.

آيلتس جنرال بهتر است يا آكادميك؟ فرق دو امتحان با هم چيست؟
اگر به دنبال تحصيل در يك كشور خارجي هستيد، معمولا مدل آكادميك براي شما پيشنهاد شده و اگر صرفا قصد زندگي و كار در آن كشور را داريد، بايد در ماژول جنرال امتحان بدهيد. البته باز هم بهتر است در اين باره با وكيل خود مشورت كنيد!

فرق آزمون جنرال و آكادميك در بخش‌هاي خواندن (Reading) و نوشتن (Writing) آنهاست.

در بخش Reading ماژول آكادميك، 3 متن طولاني وجود دارد كه به صورت توصيفي، واقعي و تحليلي هستند و ممكن است شامل جدول و نمودارهاي مختلف باشند. اما در مدل جنرال، 5 يا 6 متن وجود دارد كه كوتاه بوده و تنها متن طولاني اين بخش هم درباره موضوعي عمومي است.

در بخش Writing مدل آكادميك در سوال اول بايد درباره يك جدول يا نمودار يك توصيف بنويسيد و در سوال دوم هم يك انشا. در مدل جنرال، سوال اول نوشتن يك نامه و سوال دوم نوشتن يك انشا است.

آيا بهتر است در ايران امتحان بدهم يا در يك كشور خارجي؟
آزمون آيلتس (IELTS) به صورت استاندارد برگزار شده و معيارهاي آن در همه جاي دنيا يكسان است. پس خودتان را اذيت نكنيد و همين جا امتحان دهيد تا در هنگام امتحان آرامش بيشتري داشته باشيد.

شركت در امتحان آيلتس در خارج از كشور نه تنها باعث استرس و خستگي شما شده بلكه هزينه‌هاي فراواني را هم به شما تحميل خواهد كرد.

تنها متقاضيان مهاجرت به انگلستان (متقاضيان شركت در آيلتس UKVI) هستند كه براي شركت در آزمون حتما بايد به موسسه ايرسافام مراجعه كنند.

آيا آيلتس فقط نياز به تكنيك دارد يا دانش انگليسي بالا هم براي موفقيت در آيلتس مهم است؟
شايد تا همين چند سال پيش بود كه بعضي زبان آموزان با دانش انگليسي نه چندان بالا صرفا با حفظ كردن يك سري عبارات مشخص و تكنيك هاي خاص، مي‌توانستند نمره نسبتا قابل قبولي در امتحان آيلتس بگيرند. اما امروزه با به روز رساني الگوريتم‌هاي تصحيح سوالات و ملاك‌هاي ارزيابي در آيلتس، اين روش‌ها ديگر جواب نداده و شما با اين كارها نمره‌اي بيشتر از 5 يا 5.5 نخواهيد گرفت.

دانش انگليسي شما براي موفقيت در آزمون آيلتس قطعا مهم است. پس در دوره آيلتس (IELTS) يا Pre IELTS خود علاوه بر يادگيري تكنيك‌ها براي دستور زبان و دايره واژگان خود هم اهميت زيادي قائل باشيد.

كلاس خصوصي بهتر است يا گروهي؟
كلاس‌ هاي خصوصي و گروهي هر يك ويژگي‌هاي خود را دارند.

در كلاس‌هاي خصوصي سرعت پيشروي بيشتر بوده، استاد مي‌تواند با تمركز بيشتري روي شما كار كند و شما هم زمان بيشتري براي صحبت كردن خواهيد داشت.

ويژگي اصلي كلاس هاي گروهي وجود زبان آموزان ديگر و امكان فعاليت‌هاي گروهي در كلاس است كه هم مهارت‌هاي اجتماعي شما را بهبود داده و هم كلاس را براي شما جذاب‌تر خواهد كرد.

ما همواره شركت در كلاس هاي گروهي آيلتس را پيشنهاد مي‌كنيم، مگر آنكه براي شركت در آزمون عجله داشته يا به خاطر محدوديت‌هاي زماني، امكان شركت در كلاس هاي گروهي را نداشته باشيد.

 

 

ثبت نام آزمون ماك آيلتس

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۱۱:۲۱ توسط:ايران اروپا موضوع: نظرات (0)